O mnie

Od lat wspieram biznes oraz edukację w budowaniu postaw opartych na skutecznym rozwoju dzięki stałej inspekcji i adaptacji do złożonego, szybko zmieniającego się otoczenia.

Z pasji i przekonania jestem Scrum Masterem z wieloletnim doświadczeniem, wprowadzam podejście zwinne (ang. Agile) holistycznie w całej organizacji oraz eduScrum w placówkach oświatowych.

Jako Agile Coach, wspieram organizacje w adaptacji zmian w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, w transformacji Agile oraz w byciu organizacją uczącą się wykorzystując Scrum, LeSS, metodę Kanban oraz myślenie systemowe, System Thinking.
Na co dzień dbam i rozwijam zespoły korzystające z wartości i praktyk Scruma, wspieram w doskonaleniu praktyk i systemu Kanban oraz pomagam pracownikom, Product Ownerom
i interesariuszom rozwijać postawę Agile.

 

Oferta

Z wytwarzaniem oprogramowania związana jestem od dwudziestu lat, zaczynając swoję drogę jako inżynier jakości, menadżer jakości, a od dziesięciu lat Scrum Master, mentor i Agile Coach.

Jestem, wraz z moją siostrą Pauliną Orbitowską-Fernandez, prekursorką podejścia zwinnego w polskiej edukacji, sprowadzając metodę eduScrum®, która służy nauczycielom, wykładowcom, uczniom i studentom w odkrywaniu własnego procesu uczenia się opartego na rozwoju kluczowych kompetencji XXI w.